Uprawa ziemi

Kombajn Bizon – wciąż obecny podczas polskich żniw

Kombajn Bizon to dziś – jak to się teraz modnie mówi – kultowa maszyna rolnicza. Wielu pamięta jeszcze te obrazki z telewizyjnych wiadomości, kiedy to na przykład pokazywano, jak o zmierzchu kilka tych maszyn jadących w niemal wojskowej tyralierze zbierało zboże z pól w czasie akcji żniwnej – chyba najważniejszej kampanii rolniczej w kraju.

Dzięki temu kombajn Bizon doczekał się również piosenki o sobie w wykonaniu Wałów Jagiellońskich, bo czerwone Bizony Super i Rekord, które królowały na polskich polach kilkadziesiąt lat temu były marzeniem wielu indywidualnych rolników.

Jak przyciągnąć uwagę rolników?

I jeszcze dziś są rolnicy, którzy żniwują tymi maszynami, choć teraz w ofertach kombajnów można przebierać, a produkujący maszyny rolnicze nie ustają w pomysłach, jak przyciągnąć swoimi produktami uwagę rolników. Dlatego nikogo już nie dziwią promocje, rabaty i atrakcyjne systemy ratalne na maszyny rolnicze. Do tego dochodzi reklama, która również ma pomóc w wyborze tej akurat marki.

Jednak maszyny rolnicze bez względu na wiek, markę i kraj produkcji najczęściej pracują w dość trudnych warunkach. Piach, błoto czy kamienie to zwykle ich naturalne środowisko. Gdy dodamy do tego zmienne sytuacje pogodowe, to w takich warunkach o uszkodzenia lub awarie nie jest trudno. Poza tym ciągniki i kombajny podlegają często dużym obciążeniom i części do maszyn rolniczych po prostu się zużywają.

Taniej w sieci

Dlatego też wszystkie maszyny rolnicze wymagają okresowych przeglądów,  wymiany płynów i smarów oraz kontroli szybko zużywających się podzespołów. Ale i tak nie daje to 100-procentowej pewności, że nawet najmłodszy sprzęt będzie zawsze pracował bezawaryjnie.

Na szczęście kupno dziś w Polsce części do maszyn rolniczych to nie jest żaden problem. Trzeba mieć tylko na nie pieniądze. Ale gdy chce się ich wydać jak najmniej, lepiej poświęcić trochę czasu na poszukanie najtańszej oferty.

Na pewno części do maszyn rolniczych kosztują najwięcej w serwisach i sklepach firmowych. Dlatego warto zainteresować się co kryje w swoich magazynach internetowy sklep rolniczy. Zwykle ceny są tam niższe niż gdzie indziej. Poza tym oferuje on zawsze tak zwane zamienniki. To części, które kosztują o wiele mniej od oryginałów, a ich jakość i trwałość jest taka sama.

Oszczędność czasu

Kupno części do maszyn rolniczych przez internetowy sklep rolniczy, to także wielka wygoda i oszczędność czasu, ponieważ robi to się w domu i zamówiony towar na wskazany adres zostanie dostarczony zwykle w ciągu kilkudziesięciu godzin.

Nie trzeba się również obawiać obsługi systemu, ponieważ współczesny internetowy sklep rolniczy ma ją prostą i intuicyjną. A gdy przed kupnem pojawi się potrzeba konsultacji lub rady, to można skorzystać z pomocy doradcy. Kontakt z nim możliwy jest zwykle zarówno telefonicznie, jak i mailowo.

Poza tym kupujący w nim części rolnicze ma więcej praw, niż gdy robi to w sklepie stacjonarnym. Na przykład każdy zakup może oddać w ciągu 14 dni bez podania przyczyny zwrotu.

Exit mobile version