Części rolnicze

Palec zagarniający i inne części do siewnika

Cała produkcja rolna związana z roślinami zaczyna się od zasianego nasiona. Dlatego, gdyby pokusić się o pewną kategoryzację, odpowiadającą na pytanie, które maszyny rolnicze są w gospodarstwie najważniejsze, to siewnik zapewne zająłby drugie miejsce, zaraz za ciągnikiem. Mimo że jest używany tylko sezonowo.

Żaden siewnik nie będzie całkowicie bezawaryjny

Podobnie jak traktory i inne maszyny rolnicze, również siewniki są bardzo często modernizowane i unowocześniane, tak aby praca z nimi była łatwiejsza i wygodniejsza. Współczesne maszyny tego typu wytwarza spora grupa producentów na świecie. Różnią się między sobą budową, poziomem zaawansowania zastosowanych w nich technologii oraz wyposażenia. Podobnie jak ciągniki, także siewniki muszą często pracować w trudnych warunkach. Często w piachu, błocie lub śniegu i na terenach pełnych kamieni, gdzie nie jest bardzo łatwo o uszkodzenia. Poza tym zdarza się, iż z powodu braku czasu, siewnik poddawany jest maksymalnym obciążeniom. Dlatego – jak każdej innej maszynie rolniczej – należy mu się odpowiednie traktowanie. Nie tylko wykorzystywanie zgodnie z instrukcją, ale również odpowiedni serwis, konserwacja oraz wymiana zużytych części do siewnika.

Trzeba również pamiętać, iż bez względu na producenta, żadne maszyny rolnicze nie są całkowicie bezawaryjne. Może również popsuć się wiele części do siewników. Na przykład uszkodzeniu ulegnie palec zagarniający siewnika. A to bardzo ważna część końcowego procesu siewu. To one bowiem odpowiedzialne są za zagranianie i przykrywanie miejsc, w których zostało wysiane ziarno. Aby nie zdmuchnął go wiatr lub nie wydziobały ptaki.

Niskie ceny i wygoda zakupu

W jakim jest stanie palec zagraniający siewnika trzeba sprawdzać zawsze na bieżąco i wymieniać same palce lub mechanizmy dociskające je do gleby. Aby prawidłowe dbanie o maszyny rolnicze nie było zbyt drogie, warto poszukać rozwiązań gwarantujących, iż akcesoria do przeglądów lub części rolnicze na wymianę będą kosztowały tyle, ile wynosi niezbędne minimum.

Niskich cen nie uzyska się, gdy części do siewników szukać się będzie w stacjonarnych sklepach firmowych lub w autoryzowanych serwisach. Najlepiej skorzystać więc z oferty, którą proponuje internetowy sklep rolniczy. Towar na jego “półkach” będzie zawsze kosztował mniej niż w każdym sklepie stacjonarnym. Poza tym jego magazyny wypełnione są częściami rolniczymi do różnych maszyn. I nie tylko do tych, które opuściły fabryki w ostatnich latach, ale również znacznie wcześniej.

Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, aby – nie tylko części do siewnika – kupić za małe pieniądze. Internetowy sklep rolniczy posiada także duży wachlarz tak zwanych zamienników. Są nimi części do maszyn rolniczych, których nie wyprodukowali producenci tego sprzętu, ale inne wyspecjalizowane warsztaty i zakłady. Są o wiele tańsze od tych oryginalnych, ale charakteryzują się taką samą jakością i trwałością.

Kupowanie w internetowym sklepie rolniczym to także spora wygoda. Wybrany towar zamawia się bez wychodzenia z domu i na każdy wskazany adres zostanie on dostarczony.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close
Close