Informacje rolniczeMaszyny rolnicze

Kompletny przewodnik po wyborze małego kombajnu

do ziemniaków dla małych i średnich gospodarstw

Mały kombajn do ziemniaków jest urządzeniem, które w znaczący sposób wpływać będzie na wygodę i komfort pracy na polu. Korzystając z takiej maszyny, w przyszłości będzie można odnieść realne korzyści finansowe, a przede wszystkim przyspieszyć zbiór ziemniaków. Należy jednak pamiętać o tym, że wybór takiej maszyny musi zostać podyktowany indywidualnymi potrzebami. Tak, aby każdy rolnik miał świadomość tego, że korzysta z funkcjonalnych urządzeń na polu.

Jaka maszyna do zbierania ziemniaków?

Przeglądając oferty dostępne online i w sklepach stacjonarnych, można zorientować się, że do wyboru jest niejedna maszyna do zbierania ziemniaków.

Jeden z najważniejszych elementów, który należy wziąć pod uwagę, jest moc maszyny. Im będzie ona większa, tym lepiej. Nie można jednak zapomnieć o tym, że liczy się także zużycie paliwa. Im będzie ono mniejsze, tym rzadziej kombajn trzeba będzie tankować. Ważna jest także szerokość robocza maszyny. Tak, aby była ona w stanie zapewnić pełną wydajność. W przypadku małych pól, nie trzeba stawiać na maksymalną szerokość, ponieważ może się okazać, że pracownicy gospodarstwa rolnego nie będą w stanie wykorzystać pełnego potencjału. 

Funkcjonalny kombajn do ziemniaków

Każdy użytkownik maszyn rolniczych zwraca uwagę na funkcje, które kombajn do ziemniaków jest w stanie zapewnić. W związku z tym należy zwrócić uwagę na podnoszenie oczyszczonych ziemniaków za pomocą górnego modułu tnącego. Jest to funkcja, która sprawia, że kartofle przed umieszczeniem w pojemniku zostaną oczyszczone z ziemi. Rolnicy zwracają także uwagę na możliwość regulacji wysokości cięcia modułu tnącego. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ dzięki temu będzie można dopasować się do panujących warunków atmosferycznych, a także typu gleby. Jest to istotny element, ponieważ od tego zależą wyzbierane plony. Wybierając kombajn do kartofli można zwrócić także uwagę na inteligentne systemy sterowania. Może i takie urządzenia są nieco droższe, ale w ten sposób maszyna samoczynnie dostosowuje prędkość pracy do liczby zbieranych ziemniaków. Funkcja ta pozwala uwzglednić także ewentualne przeszkody, które może kombajn do kartofli napotkać na swojej drodze.

Solidne kombajny do zbierania kartofli

Istotny elementem jest także jakość wykonania kombajnów. Szczególnie, jeżeli chodzi noże i łańcuchy. Są to bardzo ważne elementy, które mają wpływ na wydajność całej maszyny. Chcąc kupić dobrej jakości maszynę do zbierania ziemniaków, należy także zwrócić uwagę na serwis oraz dostępność części. Wielu rolników o tym zapomina, a ewentualna naprawa przeciąga się w czasie, ponieważ brakuje osób będących w stanie dokonać naprawy. To dlatego warto postawić na znane i cenione marki, które zawsze dbają o swoich klientów, zapewniając wszystkim pełne wsparcie techniczne. Ważnym elementem jest także sama cena kombajnu. Tak, aby zakup urządzenia nie okazał się wydatkiem ponad miarę możliwości.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close
Close