Części rolnicze

Filtry do maszyn rolniczych. Kupuj online i nie przepłacaj

Filtry stosowane w maszynach rolniczych są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania maszyn. Aby jednak spełniały swoje zadanie muszą być utrzymywane w bardzo dobrym stanie. Dlatego konieczne jest regularne kontrolowanie, a w przypadku awarii wymiana na nowe. Ważne jest również, aby filtry zawsze cechowała wysoka jakość. To ma bowiem wpływ na ich trwałość i żywotność.

Rola filtrów w maszynach rolniczych

Niemal wszystkie maszyny rolnicze są bardzo narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Zwłaszcza w przypadku wewnętrznych układów oraz w kabinie. Wynika to ze szczególnych, często bardzo trudnych warunków, w których pracują maszyny rolnicze. Intensywna praca w trudnych warunkach wpływa na coraz większe zużycie elementów mechanicznych w maszynach rolniczych. Dlatego tak ważne jest, aby właściwie dbać o filtry do maszyn rolniczych, ich stan oraz jakość. Wymienić trzeba tu zwłaszcza filtry oleju i paliwa, filtry powietrza oraz filtry chłodziwa.

Filtry oleju i paliwa

Silnik to serce każdej maszyny rolniczej. Dlatego dbanie o niego jest tak ważne. Dzieje się tak m.in. poprzez regularną wymianę filtrów oleju oraz paliwa. Wysokiej jakości filtry oleju i paliwa to gwarancja tego, iż płyny pozbawione są jakichkolwiek zanieczyszczeń, a tym samym nie szkodzą silnikowi. Jeśli się zaniedba ten element, konsekwencje mogą być kosztowne. Już zaledwie kilkumiesięczna praca na zanieczyszczonym paliwie może doprowadzić do poważnych awarii silnika. Lepiej zatem zawczasu zadbać o wysokiej jakości filtry oleju i paliwa. Filtry do maszyn rolniczych najlepiej jest kupować w rolniczych sklepach internetowych. Zakup online to bowiem pewność jakości oraz korzystna cena. Często znacznie niższa w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi.

uprawy

Filtry powietrza

Równie ważną rolę odgrywają filtry powietrza. Podczas wykonywania różnego rodzaju prac rolniczych stan powietrza często bywa na niskim poziomie. Dlatego tak ważne jest, aby w maszynie rolniczej znajdował się wysokiej jakości filtr powietrza, który odpowiedzialny jest za dostarczanie do silnika odpowiedniej ilości czystego powietrza. Prawidłowo działający filtr powietrza może znacząco podnieść komfort pracy. Nie można jednak zapomnieć o systematycznym sprawdzaniu stanu filtra powietrza i jego ewentualnej wymianie. Tak jak w przypadku filtrów oleju i paliwa, tak i w przypadku filtrów powietrza możliwy jest ich zakup online w bardzo atrakcyjnych cenach. Ważne jednak, aby zawsze wybierać renomowany sklep internetowy.

Filtry chłodziwa

Mówiąc o filtrach do maszyn rolniczych nie można zapomnieć o filtrach wody. Podczas pracy dochodzi do wzrostu temperatury. Konieczna jest zatem ochrona silnika przed przegrzaniem. W celu ochrony silnika stosuje się płyn chłodniczy. Należy kontrolować jego poziom i w razie potrzeby uzupełniać. W układzie chłodzenia może pojawiać się jednak zanieczyszczenie. Aby je eliminować stosować powinno się dobrej jakości filtr chłodziwa. Dzięki temu płyn chłodniczy nie będzie zanieczyszczony, a tym samym nie będzie negatywnie wpływać na działanie silnika.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close
Close