Porady

Zetor Proxima – siła i efektywność

Ciągniki rolnicze już dawno zastąpiły pracę koni i ludzi na roli. Dziś w dobie mechanizacji rolnictwa, dąży się do pełnego usprawniania pracy oraz do jej zmechanizowania, by wszystkie procesy pracy rolnika nie wymagały dużego zaangażowania pracy ludzkiej. 

Ciągniki rolnicze posiadają coraz szersze wyposażenie, dzięki któremu są coraz bardziej funkcjonalne. Warto zwrócić uwagę również na ich bezpieczeństwo podczas pracy. Coraz więcej systemów bezpieczeństwa sprawia, że praca rolników jest prostsza i minimalizuje wszelkie zagrożenia. Mimo to, zawsze należy zachować szczególną ostrożność podczas pracy.

Na rynku istnieje duża ilość marek ciągników rolniczych. Wiele marek pochodzi zza zachodnich granic. Bardzo dużą popularność zyskuje Zetor Proxima, który jest coraz chętniej kupowany przez rolników w Polsce. Największą zaletą tego modelu jest jego cena, która jest bardzo atrakcyjna w stosunku do jego wysokiej jakości. Ciężka praca podczas orki lub ogólnej uprawy ziemi nie wywiera drastycznie negatywnego wpływu na ciągnik Zetor Proxima. Jest to bardzo niezawodna i wytrzymała maszyna. Ilość zużywanego paliwa jest większa niż większości ciągników jego klasy, jednak przekłada się to na wykonywaną przez niego pracę.

Zetor Proxima znany jest ze swojej niezawodności, wysoka moc silnika połączona z wysokiej jakości skrzynią biegów gwarantuje wysoką wydajność pracy. Zetory te zaprojektowane zostały w sposób, który zagwarantuje im długą żywotność, dzięki zastosowaniu wytrzymałych materiałów oraz solidnej konstrukcji. Spośród modeli 80-100 km najczęściej wybierane są Modele Proxima CL. Posiadają one mechaniczną skrzynię biegów 12/12. Moc 110 km posiada Zetor Proxima GP. Z kolei modele Proxima HS należą do najbardziej nowoczesnych ciągników z układem napędowym z elektrohydraulicznym rewersem PowerShuttle. Są bezpieczne i niezawodne. Wnętrze ciągników charakteryzuje nowoczesny design, dzięki czemu komfort pracy jest jeszcze większy. Traktory Zetor Proxima posiadają czterocylindrowy silnik Zetora, ich moc mieści się w przedziale od 80 do 120 km. Warto zauważyć, że mają one prostą budowę, nie ma w nich zbędnej elektroniki, dzięki czemu naprawy są prostsze, a eksploatacja tańsza.

Naprawy maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze wymagają ciągłych napraw i uzupełnień. Większość części dość szybko zużywa się podczas pracy, nawet jeśli są to oryginalne części, a nie ich tańsze zamienniki. Szybka wymiana części i naprawa maszyn jest szczególnie ważna w okresie intensywnej pracy podczas uprawy ziemi. Wówczas czas odgrywa bardzo ważną rolę i w dużej mierze decyduje o sukcesie upraw. Rolnicy coraz częściej kupują części do kombajnów, części do ciągników i innych maszyn rolniczych przez internetowe sklepy rolnicze. Pozwala to na szybkie, sprawne i wygodne zakupy bez wychodzenia z domu. Zakup części do ciągników przez internet wiąże się z dodatkową opłatą w formie zapłaty za dostarczenie przesyłki. Są to jednak koszty stosunkowo niewielkie, w porównaniu do czasu poświęconego na dotarcie do sklepu stacjonarnego oraz samodzielnego przewiezienia części, które są niejednokrotnie bardzo duże, ciężkie i trudne do przewozu zwykłym samochodem osobowym. Internetowy sklep rolniczy zapewnia dostarczenie zamówionych części o określonej godzinie w wyznaczone miejsce. Jest to duży komfort i oszczędność czasu. Jeśli jakaś maszyna ma elementy, które są trudniej dostępne, na przykład Zetor części – nie zawsze można je dostać od razu, a po zamówieniu należy czekać. Okres oczekiwania jest różny, czasem bardzo szybko możemy otrzymać potrzebny nam element, ale czasami jest to okres powyżej tygodnia lub dłuższy. Wyposażenie nowoczesnych maszyn rolniczych sprawia, że potrzebne są coraz to nowsze i bardziej wyszukane części. Poza oryginalnymi częściami do ciągników Zetor, na rynku dostępne jest wiele zamienników, które sprawdzają się równie dobrze, a ich cena jest bardziej przystępna dla każdej kieszeni.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close
Close