Maszyny rolnicze

Rodzaje pługów rolniczych

Pługi używane są do orki, która jest najważniejszym zabiegiem wykonywanym na roli. Jej głównym zadaniem jest stworzenie właściwych warunków dla składników pokarmowych i umożliwienie lepszego wchłaniania wody w glebie.

Dobrze przeprowadzona orka gwarantuje dokładne przeorania wszystkich resztek pożniwnych, nawozów mineralnych. W trakcie wykonania orki gleba zostaje dobrze przemieszana, a na jej powierzchni znajduje się gleba wydostana z głębokich warstwa ziemi. W czasie pracy pługa, na maszynę działają niezwykle wysokie siły, z tego względu właściwe zaprojektowanie go oraz użytkowanie odgrywa bardzo dużą rolę.

Rodzaje pługów rolniczych

  • Pług lemieszowy

Inaczej nazywany także pługiem zagonowym. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest korpus, którego zadaniem jest odrzucanie skiby gleby w prawo. Lemiesze podcinają skiby przy dnie po czym umieszczają je na odkładnicę. W taki sposób powstają zagony. Wykorzystywane są w płytkiej jak i głębokiej orce.

  • Pług obracalny

Stosuje się go do orki bezzagonowej. Takie maszyny mają korpus, który przekłada glebę na prawo oraz w lewo. Korpus posiada ramę do której zamontowane są korpusy robocze oraz głowica z mechanizmem, który umożliwia obrót ramy o 180 procent.

  • Pług przyczepiany

Bardzo rzadko używane w polskich gospodarstwach. Charakteryzują się stosunkową małą zwrotnością oraz ciężkością. Posiadają sporą ilość korpusów roboczych, polecane zwłaszcza na duże areały.

  • Pług talerzowy

Znajduje zastosowanie zwłaszcza w przypadku orki gleb kamienistych. Ich funkcjonowanie opiera się obracających się talerzach.

  • Pługi specjalnego przeznaczenia

Pługi specjalnego przeznaczenia wykorzystuje się do nietypowych albo znacznie bardziej wymagających zastosowań. Do nich zaliczyć można między innymi pługi z okładnicami ażurowymi, których zadaniem jest zmniejszenie oporu tarcia i pługi z zabezpieczeniem resorowym,hydraulicznym czy kołkowym.

Zastosowanie nowoczesnych maszyn rolniczych w rolnictwie oraz ich naprawa

Z pomocą innowacyjnych maszyn rolniczych, praca rolnika staje się przyjemniejsza, prostsza i efektywniejsza. Jednakże każda maszyna ulega z czasem awarii, która może uniemożliwić dalszą uprawę ziemi. Warto wtedy udać się na internetowy sklep rolniczy, w którym znajdziemy wszelkie części do ciągników, części do kombajnów czy części do pługów. W internetowym sklepie rolniczym znajdziemy między innymi części John Deere, czy Zetor części. Aby uprawa ziemi była efektywna, warto dbać o swoje maszyny rolnicze. Sklep gwarantuje szybką wysyłkę kurierską zamówionych produktów, w krótkim czasie można więc dokonać naprawy maszyny. Dzięki kupowaniu online zaoszczędzimy cenny czas na jeżdżenie po sklepach stacjonarnych. Niezależnie od tego czy potrzebujemy części do ciągników czy części do pługów, sklep oferuje wiele części do wszystkich maszyn. W razie jakichkolwiek wątpliwości możemy także skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia sprzedawców i skontaktować się z nimi. Internetowy sklep rolniczy odznacza się także atrakcyjnymi cenami.

 

 

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close
Close