Informacje rolnicze

Farby rolnicze ochronią i upiększą Twoje maszyny

Każdy, kto choć chwilowo zetknął się z pracą na gospodarstwie rolnym wie, jak trudne to zajęcie. Trudne i ciężkie nie tylko dla człowieka, ale także dla użytkowanych przez niego maszyn rolniczych. Ciężkie warunki, jakie muszą one znieść, powodują, że urządzenia te są szczególnie narażone na uszkodzenia, awarie, ale nie tylko. Często samo oddziaływanie pogody i środowiska na sprzęt ma już wystarczająco silne działanie niszczące. Wilgotność powietrza, niskie temperatury (lub ich duże wahania) powodują, że materiały użyte do budowy części do ciągników niszczeją i korodują. Dlatego warto wiedzieć jak samodzielnie, łatwo i szybko zadbać o części rolnicze.

W jaki sposób zabezpieczyć maszyny rolnicze lub ich części przed korozją?

Z pomocą dla rolników wychodzą tu rzesze miejsc, gdzie można zaopatrzyć się w farby rolnicze. Zanim jednak przystąpimy do malowania ciągnika czy traktora, warto wcześniej przygotować podłoże, które będzie pokrywane farbą rolniczą. Dlatego robiąc zakupy w internetowym sklepie rolniczym warto razem ze środkiem do malowania zaopatrzyć się także w specjalistyczne preparaty do oczyszczania różnych powierzchni. Silnik powinno umyć się preparatem usuwającym zgorzeliny i przede wszystkie tłuste osady. Z kolei do oczyszczenia błotników czy maski powinniśmy zastosować preparaty przeznaczone do stosowania na tworzywach sztucznych. Ważne by myte części maszyny rolniczej nie zostały podczas zbyt skrupulatnego czyszczenia uszkodzone bądź to przez zbyt mocne szorowania, bądź to poprzez zastosowanie zbyt mocnych substancji, które doprowadzą do degradacji materiałów użytych do wyprodukowania danej części do traktora.

Jak przygotować się do malowania?

Ważnym elementem poprzedzającym malowanie jest też pozbycie się resztek starej farby. Tu pomocna może okazać się mini szlifierka, którą doskonale posłużymy się przy czyszczeniu nawet najtrudniej dostępnych zakamarków. Żeby ułatwić sobie to zadanie można uprzednio zastosować wymoczenie danej części do ciągników. Dzięki temu będzie można szybciej i łatwiej zedrzeć niechciane resztki i pozostałości poprzednich malowań. Dodatkowo uda się tego dokonać przy wykorzystaniu mniejszych sił oddziaływujących na ciągnik. Dzięki temu będzie się miało gwarancję, że podczas czyszczenia nie przesadziliśmy z zaangażowaniem i nie uszkodziliśmy żadnej newralgicznej i delikatniejszej materii, jak np. uszczelki.

Teraz można przejść do właściwej części naszego zadania i przystąpić do malowania. Tu warto przyjrzeć się metodzie krycia. Można zrobić to za pomocą pędzla, Będzie to metoda bardziej budżetowa. Jednak używając pędzla naniesiemy z pewnością nie równomierną warstwę farby rolniczej. Przy kryciu dużych powierzchni będzie to więc nieekonomiczne. Dodatkowo wydłuży się przez to znacznie czas jaki farba będzie potrzebowała do całkowitego wyschnięcia – w miejscach, gdzie pędzel położył zbyt grubą powłokę.

malowanie ciagnika

Dlatego lepszym rozwiązaniem dla niektórych może być opcja polegająca na użyciu pistoletu do malowania. Będzie to np. klasyczny pistolet lakierniczy. Używając go mamy pewność, że położona powłoka będzie równomierna i estetyczna, a co najważniejsze przetrwa przez lata, chroniąc pomalowaną nią maszynę rolniczą.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close
Close