Porady

Ursus C-360 – od lat niezawodny

Ciągnik Ursus C – 360 to sprzęt rolniczy, który produkowana w latach 1976 – 1994 w Warszawie. W trakcie całej produkcji wyprodukowano 280 000 sztuk. Jest to modyfikacja ciągnika C – 355. Pod jego maską znajduje się czterocylindrowy, wysokoprężny silnik o odpowiedniej mocy. Świetnie nadaje się on do prostych prac w polu. Produkowano go zarówno w wersji z kabiną jak i bez kabiny. 

Wykorzystanie ciągnika Ursus C-360 w gospodarstwie

Prace w gospodarstwie są bardzo wymagające dla rolników. Dlatego, niezwykle ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu rolniczego. Nie ma chyba bardziej uniwersalnej maszyny niż ciągnik. Jednym z najbardziej popularnych modeli w Polsce jest Ursus C-360

Ciągniki świetnie nadają się zarówno do prac polowych, jak i do innych zadań, jak koszenie trawy, sprzątanie, prace porządkowe w terenach zielonych i leśnych itd. Do ciągnika można doczepić różne podzespoły, zależnie od potrzeb. Ciągnik przyda się na przykład przy orce, która ma na celu przygotowanie ziemi pod uprawę. Ciągnik przydaje się także przy sadzeniu roślin uprawnych, przy ich zbiorach i opryskach. 

Ciągnik w trakcie żniw

Najbardziej intensywnym okresem w życiu rolnika są żniwa. Wymagają one ciągłej pracy i uwagi. Dlatego do prac na polach wykorzystuje się różne sprzęty, nie tylko kombajny, ale także ciągniki np. Ursus C-360. Jest to doskonałe rozwiązanie, które znacznie przyspiesza pracę. Ciągniki rolnicze można też wykorzystać do przemieszczania różnych urządzeń, także tych, które nie mają swojego silnika. 

Warto zaznaczyć, że ciągniki rolnicze świetnie sprawdzają się podczas takich prac jak: orki, opryski, transport płodów rolnych, pielenie, monitorowanie upraw, obsady roślin itd. Dzisiejsze technologie pozwalają na bardzo szerokie zastosowanie. 

Ciągnik Ursus może być wyposażony np. w ładowacz czołowy, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Ładuje ona ziemię, chwyta różne przedmioty, kopie i spycha. Za ich pomocą można wykonać najcięższe prace rolnicze. 

traktor ursus

Dane techniczne dotyczące ciągnika Ursus C-360 

Ciągnik Ursus C-360 posiada kilka charakterystycznych cech m.in. napęd 4 x 2, maksymalną prędkość jaką wyciągnie to około 25 km/ h. W skład układu napędowego wchodzi sprzęgło, skrzynia biegów, blokada mechanizmu. Z kolei układ jezdny składa się z: osi przedniej napędzanej, hamulca hydraulicznego oraz jednostronnego. 

Osoby prowadzące swoje gospodarstwo z pewnością powinny posiadać sprawdzony ciągnik rolniczy typu Ursus. Świetnie się on sprawdza i pozwala na znaczne usprawnienie prac rolniczych. Warto zaznaczyć, że ciągniki Ursus od lat są najbardziej popularne i cenione wśród rolników. Ponadto poszczególne modele są dostępne w sklepach rolniczych, w bardzo atrakcyjnych cenach. W przypadku jakiejkolwiek usterki z łatwością można zakupić wymienne części i podzespoły. Ciągniki Ursus to najlepsze rozwiązanie z możliwych! Warto już dziś na nie postawić i sprawić, że prace w gospodarstwie staną się o wiele przyjemniejsze i będą się odbywały profesjonalnie i bezpiecznie.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close
Close