Maszyny rolnicze

Kombajn New Holland – solidna pomoc w trakcie żniw

Wejście do Unii Europejskiej wywarło ogromny wpływ na wiele istotnych branż i segmentów gospodarki. Przełożyło się to także na prężne zmiany i zaowocowało rozwojem polskiego rolnictwa. Nastąpiły wielkie zmiany w mechanizacji gospodarstw rolnych – współcześnie wykonywaniem najcięższych prac zostały obarczone maszyny, a nie tak jak bywało dawniej zwierzęta oraz ludzie.

Obecnie każdy rolnik chcący liczyć się na rynku koncentruje się na podnoszeniu warunków swojej pracy i dążeniu do zwiększania plonów, a tym samym dochodów. Wielu z nich ukierunkowuje się na produkcję roślinną – uprawę ziemi, a jak powszechnie wiadomo w tym przypadku niezawodny sprzęt to podstawa sukcesu.

Zalety kombajnów

Niegdyś podczas żniw to rolnicy podejmowali się trudu ścięcia kłosów za pomocą sierpów, składali takowe w snopki, przewozili do domów i młócili za pomocą cepów. Dziś tę samą pracę może wykonać jedna maszyna. Dla przykładu weźmy pod lupę – Kombajn New Holland. Po pierwsze ułatwia w znacznym stopniu pracę w trakcie żniw, czyni ją łatwiejszą eliminując tym samym konieczność wykorzystywania pracy rąk. Po drugie jest w stanie zintensyfikować zbiory, efektywniej wykonać niezbędną pracę, jak również poprawić jakość zbiorów – zminimalizować uszkodzenia ziaren w czasie omłotu. Po trzecie, sprawia iż transport i przemieszczenie zboża jest znacznie prostsze. W zależności od naszych potrzeb kombajn może być dostosowany do zbiorów różnych roślin. Począwszy od zbóż, poprzez rzepak, a skończywszy na kukurydzy.

Poboczną zaletą jest zaś przyjemność płynąca z takiej pracy i prowadzenia kombajnu. To już nie tylko maszyna, ale urządzenie stricte wielozadaniowe wyposażone w takie unowocześnienia jak chociażby komputer pokładowy – odpowiadający za wszelkie zachodzące procesy, kontrolę przepustowości, wskaźnik ukazujący poziom strat i aktualny stan zbiornika. Na podkreślenie należy także obecność rozdrabniacza słomy, który usprawnia żniwa i późniejszą pracę rolników. Z bardziej prozaicznych elementów mamy tam również klimatyzację i kamerę cofania.   

kombajn

Części zamienne do kombajnów

Kombajn, jak każda inna maszyna, również jest narażony na problemy techniczne. Bez obaw – po pierwsze jakość i kunszt wykonania sprawiają, iż jest bardzo mało awaryjny, ale w razie potrzeby zawsze istnieje możliwość skorzystania z bogatego wachlarza części i zamienników dostępnych w rolniczych sklepach internetowych. Korzystając ze strony zaoszczędzamy czas i pieniądze, gdyż dostępne na stronach internetowych substytuty są w bardzo atrakcyjnych cenach, skrojonych na każdą kieszeń. Części New Holland są znakomite pod kątem jakości. Ich parametry mogą być odpowiednio dopasowane w zależności od potrzeb i oczekiwań. Warto jest przyjrzeć się opisom technicznym poszczególnych elementów, dzięki czemu możliwe będzie podjęcie najkorzystniejszej decyzji. Nie ma przecież nic ważniejszego niż wieloletnia satysfakcja z użytkowania maszyny.

W sklepach internetowych można znaleźć bogatą gamę produktów nie tylko do kombajnów, ale także innych maszyn dostępnych na rynku.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close
Close