Maszyny rolnicze

Kombajn New Holland – solidna pomoc w trakcie żniw

Wejście do Unii Europejskiej wywarło ogromny wpływ na wiele istotnych branż i segmentów gospodarki. Przełożyło się to także na prężne zmiany i zaowocowało rozwojem polskiego rolnictwa. Nastąpiły wielkie zmiany w mechanizacji gospodarstw rolnych – współcześnie wykonywaniem najcięższych prac zostały obarczone maszyny, a nie tak jak bywało dawniej zwierzęta oraz ludzie.

Obecnie każdy rolnik chcący liczyć się na rynku koncentruje się na podnoszeniu warunków swojej pracy i dążeniu do zwiększania plonów, a tym samym dochodów. Wielu z nich ukierunkowuje się na produkcję roślinną – uprawę ziemi, a jak powszechnie wiadomo w tym przypadku niezawodny sprzęt to podstawa sukcesu.

Zalety kombajnów

Niegdyś podczas żniw to rolnicy podejmowali się trudu ścięcia kłosów za pomocą sierpów, składali takowe w snopki, przewozili do domów i młócili za pomocą cepów. Dziś tę samą pracę może wykonać jedna maszyna. Dla przykładu weźmy pod lupę – Kombajn New Holland. Po pierwsze ułatwia w znacznym stopniu pracę w trakcie żniw, czyni ją łatwiejszą eliminując tym samym konieczność wykorzystywania pracy rąk. Po drugie jest w stanie zintensyfikować zbiory, efektywniej wykonać niezbędną pracę, jak również poprawić jakość zbiorów – zminimalizować uszkodzenia ziaren w czasie omłotu. Po trzecie, sprawia iż transport i przemieszczenie zboża jest znacznie prostsze. W zależności od naszych potrzeb kombajn może być dostosowany do zbiorów różnych roślin. Począwszy od zbóż, poprzez rzepak, a skończywszy na kukurydzy.

Poboczną zaletą jest zaś przyjemność płynąca z takiej pracy i prowadzenia kombajnu. To już nie tylko maszyna, ale urządzenie stricte wielozadaniowe wyposażone w takie unowocześnienia jak chociażby komputer pokładowy – odpowiadający za wszelkie zachodzące procesy, kontrolę przepustowości, wskaźnik ukazujący poziom strat i aktualny stan zbiornika. Na podkreślenie należy także obecność rozdrabniacza słomy, który usprawnia żniwa i późniejszą pracę rolników. Z bardziej prozaicznych elementów mamy tam również klimatyzację i kamerę cofania.   

kombajn

Części zamienne do kombajnów

Kombajn, jak każda inna maszyna, również jest narażony na problemy techniczne. Bez obaw – po pierwsze jakość i kunszt wykonania sprawiają, iż jest bardzo mało awaryjny, ale w razie potrzeby zawsze istnieje możliwość skorzystania z bogatego wachlarza części i zamienników dostępnych w rolniczych sklepach internetowych. Korzystając ze strony zaoszczędzamy czas i pieniądze, gdyż dostępne na stronach internetowych substytuty są w bardzo atrakcyjnych cenach, skrojonych na każdą kieszeń. Części New Holland są znakomite pod kątem jakości. Ich parametry mogą być odpowiednio dopasowane w zależności od potrzeb i oczekiwań. Warto jest przyjrzeć się opisom technicznym poszczególnych elementów, dzięki czemu możliwe będzie podjęcie najkorzystniejszej decyzji. Nie ma przecież nic ważniejszego niż wieloletnia satysfakcja z użytkowania maszyny.

W sklepach internetowych można znaleźć bogatą gamę produktów nie tylko do kombajnów, ale także innych maszyn dostępnych na rynku.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close